Klenováci přivítali první letní den

V Klenovici uspořádali místní hasiči Dětský den formou ŠIPKOVANÉ. Na to, že to byl zároveň první letní den tak moc tomu počasí neodpovídalo.

O čem vlastně byla ta ŠIPKOVANÁ

Na startu se utvořili dětské družstva, šesti členné, pěti členné atd.. Od pořadatelů dostali formulář, do kterého během cesty vyplňovaly různé úkoly. Celkem 11 těchto úkolů bylo na trase, která měřila zhruba 2,5 – 3 km. Každá stanoviště, bylo specificky označené, kde napřed museli najít ukrytý papír s otázkou. Děti se orientovaly na cestách dle šipek a podle fáborů nastřihaných z krepového papíru. Jeden z úkolů byl např.: morseovka, co se těžilo ve 14.století v Milešově, nebo cestou nasbírat 3 druhy šišek, 3 druhy lučního kvítí, 3 druhy listů ze stromů a vše co nasbíraly a natrhaly cestou musely v cíli správně pojmenovat.

Z historie začátků

SDH Klenovice pořádá už několik let tyto dětské dny a vždy s nějakým novým tématem. Letošní ročník co se týkal účasti, jak říkali klenováci, byl ze všech nejslabší. Je jen škoda, že nepřišlo více dětí s rodiči, protože zde bylo postaráno o všechny věkové kategorie.

PS. Že by ta PUMA co zde údajně pobíhá? No trochu přitažené za vlasy.

Nechybí samozřejmě i pár fotek pořízených z této akce

Více fotek v GALERII...

Vytisknout E-mail

Petr Sirotek

Petr Sirotek

Také mě najdete na: Zonerama

Copyright © 2008 - 2018 Petr Sirotek
Publikování, nebo šíření fotografií z webu klucenice.cz, je bez písemného souhlasu vydavatele zakázáno.